Prázdninový pobyt na Pastvinách

14. 09. 2018 v 10:20 hodin
Předposlední prázdninový týden jsme se rozhodli spolu s dětmi umístěnými v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (dále jen ZDVOP) zpestřit naše prázdniny a vyjeli jsme společně na Pastviny. Ubytováni jsme byli na chalupě pyšnící se úžasnou zahradou plnou švestek. Naším cílem bylo strávit společně čas mimo ZDVOP, věnovat se turistice, poznat nová zajímavá místa a také utužit vzájemné vztahy.
Pastviny se rozkládají v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Obec leží 6 km východně od Žamberka na úpatí Orlických hor u stejnojmenné  přehradní nádrže na Divoké Orlici.

Začátek pobytu odstartovala vycházka k Pastvinské přehradě a k místní vodní elektrárně. Zbytek dne strávily děti koupáním v přehradě. Druhý den následoval výlet na Dolní Moravu, kde jsme navštívili Stezku v oblacích , Mamutíkův vodní park  a lesní zážitkový park. Děti zde měly možnost vyzkoušet si spoustu atrakcí. U některých musely překonat svůj strach a zabojovat, ale nakonec všechno zvládly na jedničku.

Další výlet se konal do Žamberka, kde jsme zhlédli Tyršovu rozhlednukapli sv. Rozálie a kostel sv. Jana. Výlet jsme zakončili návštěvou aquaparku. Adrenalinovým zážitkem bylo následující den sjíždění bobové dráhy. Byť někteří provázeli jízdu křikem, všichni si tuto aktivitu užili.
 

V Králíkách jsme navštívili Vojenské muzeum a Pěchotní srub K-S14. Tuto exkurzi přivítali zejména hoši, kterým se muzeum líbilo a v Pěchotním srubu K-S14 ocenili rozsáhlé znalosti průvodce. Po návratu následovalo grilování. Předposlední den jsme vzhledem k pěknému počasí trávili v přehradě koupáním a jízdou na šlapadlech. S Pastvinami jsme se rozloučili poslední den projížďkou Pastvinským Expressem.

 

Na Pastvinách se nám všem moc líbilo

top