Týden pro rodinu Šumperk

22. 05. 2024 v 9:12 hodin

V rámci Týdne pro rodinu navštívili pracovníci šumperské poradny studenty druhých ročníků Gymnázia Šumperk, pro které si připravili zajímavé přednášky.

 

Ve středu 22. 5. 2024 s tématem „role psychologa v poradně pro rodinu“ zaujal studenty Mgr. Člupný, který během dvou vyučovacích hodin hovořil zejména o psychologické podpoře pro pěstouny a představil práci psychologa v nařízených rodinných terapiích. Výklad proložil i zajímavými příběhy z praxe, které studenty velmi zaujaly. V pátek 24. 5. převzaly štafetu sociální pracovnice Mgr. Martina Haltmarová, Mgr. Veronika Kinštová a Bc. Kateřina Linhartová, které v přednáškové činnosti pokračovaly. Jejich blok byl zaměřen na „trauma v dětství, a jeho následné projevy v dospělém životě“, zejména v souvislosti s rozpadem rodiny, problematikou pěstounských dětí, či výskytem domácího násilí v rodinách. Přednáška byla zpestřena několika tematickými videi a spoty, které studenty silně zasáhly, jak v následné diskuzi sami uvedli.

 

Studenti byli zvídaví, aktivně se zapojovali do debaty, pokládali trefné dotazy k tématu. Pracovníci poradny hodnotí setkání se studenty jako velmi přínosné a zdařilé a proto se těší na další společné setkání v příštím roce!

top