Víkendové vzdělávání Ramzová

07. 08. 2020 v 10:27 hodin
I v letošním roce byly pěstounské rodiny rozděleny do dvou skupin a první skupina vyjela na víkendové vzdělávání na Ramzovou, v termínu od 7. 8. do 9. 8. 2020 pod záštitou Poraden pro rodinu Olomouc, Prostějov a Přerov. Pěstounům a jejich dětem se věnovali psychologové Monika Stejskalová, Darina Skokanová, Petr Hroch a klíčové pracovnice Zuzana Černá, Silvie Pazderová a Jana Hlobilová.
 

Mottem letošního víkendu bylo téma „Porozumění sobě a druhým lidem“. Vzdělávání zajistili odborní pracovníci střediska a jeden vzdělávací blok vedla JUDr. Drahoslava Weiglová, soudkyně Okresního soudu v Přerově. O víkendu byla probírána témata školního vzdělávání dětí, soudní rozhodovací praxe v otázkách stanovování výživného, úpravy kontaktu pěstounských dětí s rodinou a ochrany majetku pěstounského dítěte včetně využití pěstounských dávek. Kolega Petr Hroch z Poradny pro rodinu Olomouc si připravil přednášku na téma „Vliv stravy na vývoj dětí a vztahy v rodinách“ a téma druhé přednášky zaměřil na teenagery. Obě měly velký úspěch.

I pro děti byl připraven pestrý program. Počasí nám přálo a děti mohly trávit spoustu času i ve venkovním bazénu. Z víkendového pobytu si děti, pěstouni ale i pracovníci odvezli originální trička, která si sami tvořili.

Pěstouni měli v průběhu vzdělávacího víkendu možnost vzájemné výměny zkušeností, podpory a sdílení radostí či starostí nejen ve vzdělávacích blocích.
 

Společně se těšíme na naše pěstouny i v dalším roce!

top