Víkendový vzdělávací pobyt Bozeňov 13. 8. - 15. 8. 2021

01. 09. 2021 v 14:46 hodin
Jak už bývá zvykem, i letos jsme pořádali dva víkendové vzdělávací pobyty pro naše pěstounské rodiny. Šumperská Poradna pro rodinu vzdělávání zahájila turnusem od 6. 8. do 8. 8. 2021  a předala štafetu pěstounům z Poradny pro rodinu Olomouc, Prostějov a Přerov na období od 13. 8. do 15. 8. Komfort poskytoval Sport & Relax areál Bozeňov, který umožňoval čerpat služby i veškeré zázemí.
Pěstouny na víkendovém vzdělávání doprovázely klíčové pracovnice Mgr. Zuzana Černá, Mgr. Monika Osladilová a Bc. Jana Hlobilová. Pro děti byl připravený bohatý program, se kterým pomáhala kolegyně Mgr. Monika Matoušková z olomouckého zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Kanafásek. Tým doplňoval psycholog Poradny pro rodinu Olomouc Mgr. Petr Hroch.
Programu se zúčastnilo 24 pěstounů a 21 dětí v pěstounské péči. Pěstouny doprovázeli další příbuzní včetně dětí.
Vzdělávací program byl nabitý a témata měla široký záběr. S pěstouny jsme probrali připravovanou novelu zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, k tématu Drogy mezi námi a jak se jim bránit jsme pozvali Mgr. Bezdomnikova ze společnosti Podané ruce. Kolegyně Bc. Hlobilová vedla vzdělávací blok na téma Výchova, její aktuální otázky a možnosti při jejich řešení. Mgr. Petr Hroch měl připravený vzdělávací blok na téma Zákopová válka o děti aneb konflikty mezi rodinou a školou. Probíhal i Klub pro pěstouny, kde pěstouni mohli sdílet svoje zkušenosti. V průběhu celého víkendu pěstounské rodiny využívaly individuální rozhovory s pracovníky Střediska sociální prevence Olomouc.
Pro společnou aktivitu jsme vybrali hru nazvanou „Motta“. Rodiny ve skupinkách plnily úkoly na stanovištích a zároveň pátraly po papírcích s různými užitečnými motty, např. „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“.
Děti hrály míčové hry s místními animátory i doprovázejícími pracovnicemi. Byly pro ně nachystané zážitkové aktivity jako střelba z luku, praku i vzduchovky. Nejoblíbenější atrakcí se ale stala trampolína, o kterou byl stále velký zájem. Dětem se hodně líbilo hřiště s houpačkami, prolézačkami nebo minigolfem. Poslední den byl spíše tvořivý. S dětmi jsme podnikli procházku do lesa, kde jsme stavěli domečky pro skřítky. V závěru jsme malovali nebo hráli společenské hry.
Pěstouni, ale i organizátoři, byli s akcí velmi spokojeni. Přispělo k tomu i krásné slunné počasí, které podtrhlo pozitivní atmosféru.
Těšíme se na další rok a doufáme, že bude stejně vydařený jako ten letošní.
 
top