Víkendový vzdělávací pobyt Bozeňov 4. 8. – 6. 8. 2023

24. 08. 2023 v 11:27 hodin
V termínu 4. 8. – 6. 8. 2023 proběhlo víkendové vzdělávání pěstounů v areálu hotelu Sport & Relax Bozeňov u Zábřehu, kterého se zúčastnilo celkem 20 pěstounů a 16 dětí. Organizaci víkendového vzdělávání měly na starost naše sociální pracovnice a psychologové. Pro pěstouny byly připraveny vzdělávací bloky zaměřené na trauma a možnosti jeho léčby, zdravou komunikaci a vztahy v rodině, seznámení s učebními styly a jejich důležitostí při motivaci k učení dětí, terapeutické rodičovství zejména v konfliktních situacích v rodině, které pěstouni aktuálně řeší, udržování hranic a úskalí při výchově dětí s ADHD. Pěstouni si během této akce sdělují své vlastní zkušenosti s pěstounskou péčí, každodenní problémy, vzájemně se podporují. Vzdělat naše pěstouny přijel také lektor z organizace Velký vůz Sever Mgr. Michal Sirka a Bc. Jana Hlobilová z organizace Dobrá rodina.
Pro děti byly připraveny zajímavé aktivity od sportovních činností až po tvořivou dílničku, kde si mohly s pomocí našich pracovníků vytvořit vlastní dárkové předměty. Letos si s sebou odnesly odznáčky, které si samy razily.
Celá akce proběhla v příjemné a klidné atmosféře. Počasí nám letos moc nepřálo, dva dny propršelo. Na náladě nám to ale neubralo. Pro děti jsme měli připravené i aktivity do špatného počasí. Děkujeme všem a těšíme se na příští rok!
top